سن حضرت خدیجه در زمان ازدواج 40 سال بود؟

 
اولین زنی که مسلمان شد، محبوب‌ترین همسر، مادر اشرف زنان عالم و ثروتمندترین زن قریش: حضرت خدیجه اولین همسر پیامبر سلام الله علیها.

در بین شیعه و اهل سنت روایات بسیاری در مورد سن حضرت خدیجه در زمان ازدواج به عنوان همسر پیامبر وجود دارد. از 25 سالگی  تا 40 سالگی نقل شده است.

اما کدام درست است؟ بالاخره زمان ازدواج چند ساله بودند؟ آیا حضرت خدیجه قبل از ازدواج با پیامبر اسلام بیوه بودند؟ چطور میشه اختلافات بین روایات رو حل کرد؟ اصلا اینکه سن حضرت خدیجه چقدر بوده چه فایده ای دارد؟

خب آماده هستید برای گرفتن جوابتان؟! بزن بریم..

عفیف‌ترین و ثروتمندترین‌فرد (همسر پیامبر)

حضرت خدیجه بسیار زن با شرافتی بودند، پیامبر اکرم (ص) توصیفات بسیار زیادی از ایشان کردند، مثلا فرمودند حضرت خدیجه کامل‌ترین عقل،  بهترین نظریه، بیشترین عفت و حیا و ثروتمندترین قریش بودند.

زنی که خدا توسط جبرائیل به آن سلام می‌کند، زنی که آنقدر لیاقت دارد که دامنش محل پرورش حضرت فاطمه زهرا (س) باشد.

از سوی دیگر پیامبری داریم که در میان اهل آن زمان هم بسیار قابل احترام بودند. اما وقتی دیدند حضرت خدیجه با آن همه عظمت و ثروت با پیامبری که ثروتی ندارد ازدواج کرده، خیلی‌ها ایشان را ندامت کردند.

داستان آن زمانی پررنگ‌تر شد، که دیدند حضرت خدیجه در کنار تمام همسرانی که نتوانستند برای پیامبر فرزند بیاورند،اما ایشان فرزندان بسیاری آورده است.

دیگه باید شروع شود، وقتی نتوانند جلوی ازدواج و فرزندآوری حضرت خدیجه را بگیرند؛ دست به تخریب این بانوی گرامی می‌زنند. که این دشمنی از طرفی به خاطر پیامبر اکرم (ص) است و از طرفی وجود حضرت فاطمه زهرا (س) خشم آنها برمی‌انگیزد.

دشمنی‌ها شروع شد، نمونۀ این دشمنی‌ها همین بس که گفتند خدیجه در زمانی که با پیامبر ازدواج کرد 40 سال داشته است، بیوه و قبل از آن با 2 مرد کافر ازدواج کرده است. که یکی از شوهران بانو شغلش خار کن و دیگری گورکن بوده، تازه خدیجه دوتا بچه کافر از همسرهای قبلی داشته است.

همینجا یک لحظه فکرکنید به این جملۀ من

(پولدارترین و با عفت‌ترین زن قریش با دونفر ازدواج کند! که شغل‌هایشان گورکن و خارکن بوده؟ با عقل جور درمیاد!؟)

مگه میشه مگه داریم..

حل اختلاف در سن حضرت خدیجه (س)

همانطور که گفتیم روایات مختلفی در مورد سن حضرت خدیجه (همسر پیامبر داریم) اما چطور ‌می‌شود به جواب قاطع رسید؟

اینجور موقع‌ها باید برویم سراغ اون دسته از وقایع تاریخی که برای هیچ کسی شک و شبهه‌ای ندارد. یعنی اینکه برای همه از جمله شیعیان و اهل سنت قطعیت دارد. اتفاقاتی که قطعی است کمک می‌کند تا جواب این دسته از سوالات رو پیدا کنیم.

اما آن چیزهایی که در بین تمام علمای شیعه و سنی مورد قبول است:

1- همسر حضرت محمد (ص) ثروتمندترین زن قریش بودند.

2- ایشان خواستگاران بسیاری داشته و به هیچ کدام از آنها جواب مثبت ندادند.

3- خود بانو به خواستگاری حضرت محمد (ص) رفتند.

4- بسیاری از زنان قریش ایشون رو طرد کردند، به خاطر اینکه بسیاری از ثروتمندان قریش رو ول کرد و رفت با حضرت محمد (ص) ازدواج کرد.

همانطور که به شما گفتیم، می‌گویند همسر پیامبر با خارکن و گورکن ازدواج کردند!!!!

سوال اول: 

آیا برای شمایی که خواننده و بیننده این صفحه هستید سوال پیش نمیاد که بانویی با این همه ثروت و بزرگی چرا باید با خارکن و گورکن ازدواج کند؟

سوال دوم:

اگه خدیجه همسر حضرت محمد (ص) با خارکن و گورکن ازدواج کرده، پس آن کسانی راکه حضرت خدیجه ‌جواب رد بهشان دادند، چه کسانی بودند دیگه؟ یعنی اونها بدتر از گورکن بودند؟

سوال سوم:

اگه بانو خدیجه قبلش با گورکن ازدواج کردند و بعدش رفتند با پیامبر ازدواج کردند، چرا مردم باید اورا ندامت کنند؟

اینجاست که دروغ واضح می‌شود، هم اون کسانی که دروغ رو ساختند و پخش کردند و هم متاسفانه بسیاری از محدثان شیعه که این دروغ رو باور کردند و به غفلت بیان کردند.

نتیجه گیری

آن چیزی که طبق مستندات تاریخی درست است، اینکه حضرت خدیجه سلام الله علیها در سن 25 تا 28 سالگی با پیامبر اسلام ازدواج کردند و برای حضرت فرزند آوردند. که در میان زنان پیامبر فقط ماریه قبطیه بود که برای حضرت محمد (ص) فرزند آوردند و بقیه بچه ها برای حضرت خدیجه بودند، که این ویژگی خاص همسر پیامبر خدیجه (س) است.

این دروغی است که ساخته شده برای کم کردن ارزش حضرت خدیجه سلام الله علیها، و ایشان ام المومنین به معنای واقعی کلمه بودند.

ما پیشنهاد می‌کنیم که زندگینامه آخرین فرستاده را حتما مطالعه کنید. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید